Home >Řešení >Sport
Plavecké bazény a aquaparky

Kvalitní osvětlení sportovišť je zcela nemožné zajistit bez světelně-technického výpočtu. Osvětlení sportovišť je jednou z nejnáročnějších světelných disciplín. Voda, jak pohlcuje, tak i odráží světlo. Bazény a plavecké areály jsou místa, kde je ve vzduchu vysoká vlhkost, koncentrace chloru a jiných látek a u stropu, kde jsou svítidla i vysoká teplota. Díky vysokým odleskům mokrých povrchů a vodní hladiny je zde zvýšené riziko oslnění a zároveň je při výpadku výbojek nutné hned "vyhnat" lidi z bazénu. Specifik je mnoho. Obraťte se na nás a my Vám pomůžeme najít nejvhodnější řešení pro Vás.

Tělocvičny

Osvětlení sportovišť je jednou z nejnáročnějších světelných disciplín. Ať už se svítí na fotbal, hokej, badminton, plavání, tenis nebo jiné sporty, vždy je třeba prvně vše dobře spočítat, simulovat ve výpočetním programu a až poté prostory osvětlovat. Dáváme si velký pozor na všechny záležitosti spojené s bezproblémovým a kvalitním osvětlením. Odolnost vůči míčkům, pukům nebo jiným úderům? Vlhkost? Teplota? Rovnoměrnost osvětlení? Nastavitelná intenzita osvětlení pro jednotlivé prostory nebo dokonce přídavné světelné efekty? Poraďte se s námi a nebudete další z těch, kteří naletěli neprofesionálním testům některých neodborných společností nebo dokonce jednotlivců.

Golf a baseball

Golf, baseball, softball a další sporty jsou typické tím, že při nich létají sledované předměty v podobě míčků velmi vysoko a při tom jsou ve venkovním prostředí. Tyto poměrně moderní sporty je především na jaře a na podzim bez umělého osvětlení těžké propagovat a zajistit u nich sledovanost diváků. Brzké setmění v době, kdy jsou lidé ještě ve škole nebo v práci neumožní bez kvalitního umělého osvětlení, aby na zápasech bylo přítomno dostatek diváků nebo se dostatečně dobře hrálo. Obraťte se na nás a my Vám všechno na klíč zajistíme na profesionální úrovni a při tom za rozumnou cenu.

Fotbalové stadiony

Při fotbale, americkém fotbale nebo rugby a dalších sportech létají sledované předměty v podobě míčů často i velmi vysoko a při tom jsou ve venkovním prostředí. Tyto sporty je především na jaře a na podzim bez umělého osvětlení těžké propagovat a zajistit u nich sledovanost diváků. Brzké setmění v době, kdy jsou lidé ještě ve škole nebo v práci neumožní bez kvalitního umělého osvětlení, aby se dobře hrálo a na zápasech bylo přítomno dostatek diváků. 30, 35, 40 i více metrů vysoké věže, kvalitní osvětlení pro sport i kamerové systémy, maximální životnost a nízká spotřeba. To jsou dnes samozřejmosti, podle kterých snadno poznáte, že se bavíte s někým, kdo má zkušenosti a ví, jak simulovat, počítat a osvětlovat takovéto sportovní prostory.

Zimní stadiony

Zimní stadiony se ještě do nedávna nejlépe osvětlovali vysokoodrazivými parabolickými reflektory okolo zářivek. Dnes, s nástupem LED technologií se vytvářejí mnohem jednodušeji jednotlivé scény, stmívání není tak neefektivní, životnost je mnohem delší. Je třeba si ale dát pozor na fakt, že zářivky svítily velkou plochou a LEDky často silně z jednotlivých bodů. To má za následek sice vyšší účinnost, ale také vyšší míru oslnění a nižší rovnoměrnost. Vše je proto třeba dobře spočítat, navrhnout a nic nezanedbat. Pro jednotlivé scény nastavit a zkalibrovat správné intenzity a snadno přidat i líbivé a divácky přitažlivé efekty jak pomocí svítidel, tak i pomocí případných Gob projektorů a dalších prvků. Obraťte se na nás a nebudete litovat.