Home >Řešení >Firmy a instituce
Osvětlení průmyslových hal

Průmyslové haly je možné osvětlovat opravdu velkým množstvím typů svítidel a řídících systémů. Najít to správné řešení je ale vždy potřeba dobře navrhnout, spočítat a na nic nezapomenout. Mechanická odolnost? Teplota? Osvětlenost? Odraznosti ploch? Světelné překážky? Elektrické možnosti soustavy? Prašnost? Vlhkost? Počet hodin svícení za rok? Cena elektrické energie? Investiční možnosti? Předpokládaná doba provozu (nájem na 3 roky, 5 let, vlastní nemovitost, plánovaná rekonstrukce ... )? To vše a ještě mnohé další je třeba brát v potaz a najít pro Vás to správné řešení. Jsme tu pro Vás a máme již více jak 100 hal spokojeně svítících.

Sklady a logistika

Sklady a logistické prostory je možné osvětlovat různě. Nezapomenout na nic a navrhnout vše maximálně efektivně, stejně jako vše správně řídit v čase a dle vnějšího osvětlení a místa, to jsou dnes samozřejmosti kvalitně zpracovaného světelného řešení. LED zdroje navíc jako jediné světelné zdroje mají jeden velký benefit. Stmíváním se u nich životnost nezkracuje, ale naopak prodlužuje. Díky tomu že jsou bezelektrodové, nedochází u světelných diod ke stárnutí ani vlivem zapínání a vypínání.

Firemní areály, parkoviště a parky

Životnost, maximální efektivita, úspora, přístup k životnímu prostředí, design, provozní náklady, odolnost, bezpečnost a mnohé další. To vše je třeba řešit při kvalitním návrhu osvětlení firemních areálů, parků a parkovišť. Je třeba k tomu vyřešit i hlídání parkovacích míst, zabezpečení nebo osvětlení kombinovat se zdrojem z fotovoltaických panelů? Jsme Ti správní partneři pro Vaše řešení.

Smart Industry

Chytrý průmysl, průmysl 4.0 nebo Smart industry jsou témata a pojmy posledních let. Aby vše dobře spolupracovalo, o všem v provozech byla kvalitní statistika a celý provoz se maximálně zefektivnil a zabezpečil, přichází stovky řešení s celkovým propojením. K tomu, aby se jednotlivé funkcionality dobře propojily jsou potřeba 3 zásadní podmínky. Elektrická energie, datové propojení a vhodné umístění. To vše splňuje soustava osvětlení nejlépe, nejrovnoměrněji a nejlevněji. V pravidelném rastru nebo vzdálenostech je umělé osvětlení všude. Datově jej propojit je snadné a levné a zároveň je vždy instalováno na místě, kam běžný účastník a uživatel nedosáhne. Toto lze snadno zajistit a na jednotlivé periferie a funkcionality dobře připravit. Obraťte se na nás a my vymyslíme a navrhneme to správné řešení na míru pro Vás.

Skleníky, stáje a jiné agro

Fauna a flóra je stejně citlivá jako lidé. Miliony let se zde příroda vyvíjela a nyní, když ji vlastně průmyslově vyrábíme v našich velkopěstírnách a velkochovech, nezbývá nám nic jiného než najít to nejefektivnější a nejpřirozenější světlo, které jim vyhovuje. Svítit na rostliny zelenou barvou možná ocení člověk, sama rostlinka všechno zelené spektrum odráží od sebe. Proto je to také jak říkáme "zeleň". Na modrou a na červenou složku světla každá rostlina reaguje jinak. Růst? Květ? AGRO je prostě další samostatné odvětví světelné techniky. Je třeba jej řešit se specialisty, které pro Vás dokáží vše řádně navrhnout.

Kanceláře a chodby

V kancelářích je normově doporučeno, aby se svítilo s udržovanou osvětleností na úrovni 500lx. Pokud však trávíte v kanceláři běžně celou směnu, je pro Vaše soustředění, zdraví a udržení dobrého zraku používat osvětlovací soustavu, kde je všude 500lx a na pracovním stole nebo jiném místě zrakového úkolu ideálně 1000lx. K tomu zajistit maximální rovnoměrnost, minimální oslnění a odrazy na monitorech a jiných zobrazovacích jednotkách a používat zdroje s co nejvyšším indexem podání barev. Pro maximalizaci efektivity a úspornosti je také dobré užívat řídící systémy, které reagují na pohyb a přítomnost osob nebo dokonce udržují osvětlenost v kombinaci s denním světlem přicházejícím přes okna, světlíky a světlovody. To samozřejmě hlavně na chodbách, schodech a jiných komunikačních prostorech.