Home >Řešení >Obce a města

Obce a města

Jsme profesionální dodavatel systémů veřejného osvětlení na klíč. Zakládáme si na osobním přístupu k zákazníkovi, kvalitě svítidel a jejich pečlivému výběru. Je pro nás důležitá efektivita daného řešení, bezchybná montáž i záruční servis.

Při zpracování světelně-technických výpočtů nabízíme několik variant v závislosti na míře úspory, požadavcích na kvalitu světla, normách a dalších kritériích.

 

Zatím jsme se nesetkali se světelnou disciplínou, ve které bychom neuměli městům a obcím pomoci.

Veřejné osvětlení

Nejnovější LED svítidla přináší exkluzivní řešení každé světelné situace za rozumnou cenu. Zvládnou původně nesplnitelná zatřídění při různých roztečích i výškách. Zároveň dosahují vysoké kvality osvětlení a mají dlouhou životnost.

Přechody pro chodce

Přechody pro chodce jsou jednou asi největším bezpečnostním rizikem. Často 1,5 a více tunová vozidla, která se "valí" obcí musí dobře a včas vidět chodce, kteří v daný okamžik přecházejí přes místo kudy projíždějí. Zde je dobrá viditelnost v noci zásadní. Je třeba to ale celé řešit v souladu s TKP 15 a dalšími důležitými dokumenty. Jen tak je možné zajistit bezpečnost. Ani málo, ale kvůli oslnění ani moc světla není dobře.

Osvětlení obecních budov

Osvětlení městských, obecních nebo jiných úřadů, památek, sportovních hal a dalších obecních budov si žádá své. Ke každému prostoru je třeba přistupovat zvlášť. Osvětlení se řídí především normami ČSN EN 12464 - 1 a ČSN EN 12464-2 a je třeba řešit jej rovněž s přihlédnutím k investičním možnostem obce, požadavkům obce, přírodnímu prostředí a dalším. Vždy u nás ve společnosti rovněž v maximální míře zjišťujeme dříve, než se zpracuje projekt nebo dokonce osvětlení zrealizuje, jaké jsou technické možnosti a případné komplikace a pak teprve přicházíme s prvním návrhem. Toto osvětlení jsme schopni vyřešit na klíč, být světelným partnerem místní oblíbené firmě nebo elektrikáři nebo třeba jen dodat ta nejvhodnější svítidla.

Památky a efektové osvětlení

Osvětlení památek a svícení tzv. "na efekt" je velice kontroverzní obor. Na jedné straně bychom byli rádi, kdyby byla osvětlována památka nebo nějaká zajímavost intenzivně a třeba i různobarevně, na druhou stranu je tu mnoho vědních oborů a také ochránců přírody a přirozené noční tmy, kteří by raději viděli vše v noci po tmě, jak tomu bylo před příchodem technické civilizace. My se snažíme vždy vše osvětlit efektně a zajímavě, ale při tom v maximální možné míře zamezit nadbytečnému svícení lidem do oken, do přírody a do horního poloprostoru.

Hřiště, kurty a jiná venkovní sportoviště

Osvětlení sportovišť je jednou z nejnáročnějších světelných disciplín. Ať už se svítí na fotbal, baseball, hokej, golf nebo badminton, vždy je třeba prvně vše dobře spočítat, simulovat ve výpočetním programu a až poté prostory osvětlovat. Dáváme si velký pozor na všechny záležitosti spojené s bezproblémovým a kvalitním osvětlením. Rovnoměrnost osvětlení? Nastavitelná intenzita osvětlení pro jednotlivé prostory nebo dokonce přídavné světelné efekty? Je rovněž třeba dbát na to, aby případné okolní dopravní prostředky na komunikacích nebyly oslněny a aby se zbytečně nesvítilo do horního poloprostoru. Poraďte se s námi a nebudete další z těch, kteří naletěli neprofesionálním testům některých neodborných společností nebo dokonce jednotlivců.

Tělocvičny a sportoviště

Osvětlení sportovišť je jednou z nejnáročnějších světelných disciplín. Ať už se svítí na fotbal, hokej, badminton, plavání, tenis nebo jiné sporty, vždy je třeba prvně vše dobře spočítat, simulovat ve výpočetním programu a až poté prostory osvětlovat. Dáváme si velký pozor na všechny záležitosti spojené s bezproblémovým a kvalitním osvětlením. Odolnost vůči míčkům, pukům nebo jiným úderům? Vlhkost? Teplota? Rovnoměrnost osvětlení? Nastavitelná intenzita osvětlení pro jednotlivé prostory nebo dokonce přídavné světelné efekty? Poraďte se s námi a nebudete další z těch, kteří naletěli neprofesionálním testům některých neodborných společností nebo dokonce jednotlivců.