Tělocvičny a sportoviště

Osvětlení sportovišť je jednou z nejnáročnějších světelných disciplín. Ať už se svítí na fotbal, hokej, badminton, plavání, tenis nebo jiné sporty, vždy je třeba prvně vše dobře spočítat, simulovat ve výpočetním programu a až poté prostory osvětlovat. Dáváme si velký pozor na všechny záležitosti spojené s bezproblémovým a kvalitním osvětlením. Odolnost vůči míčkům, pukům nebo jiným úderům? Vlhkost? Teplota? Rovnoměrnost osvětlení? Nastavitelná intenzita osvětlení pro jednotlivé prostory nebo dokonce přídavné světelné efekty? Poraďte se s námi a nebudete další z těch, kteří naletěli neprofesionálním testům některých neodborných společností nebo dokonce jednotlivců.

Zastávky a nádraží

Zastávky a nádraží jsou místy, kde je třeba dobře vidět. Aby řidič přijíždějícího dopravního prostředku viděl zda a nebo kolik lidí čeká a aby se cestující bezpečně v těchto prostorech pohybovali. Aby bylo dobře vidět na jízdní řády a aby také kolemjedoucí kontrolující bezpečnostní složky viděli, zda zde nedochází k nějakému přestupku nebo dokonce trestnému činu. V neposlední řadě je třeba zajistit, aby osvětlení v těchto prostorách neoslňovalo účastníky dopravního provozu. Na vše bedlivě dohlížíme a řešíme ke spokojenosti jak provozovatele tak všech uživatelů.

Parky, stezky, náměstí

V parcích je třeba vidět i při nočních procházkách. Stezky, stejně jako parky je třeba osvětlit s přihlédnutím k bezpečnosti, ale i přírodě a ochrany temné oblohy. Stejně tak svítit s co nejmenším množstvím modré složky světla, aby nebyla negativně ovlivněna příroda. Stejně tak je v těchto osvětlovaných prostorech vyžadováno, aby se zajistil spolehlivý chod a co nejméně se vyjíždělo na servisní zásahy. K tomu je tedy třeba vybrat správné sloupy a svítidla. Nejen po stránce životnosti a spolehlivosti, ale i vyzařovací světelné charakteristiky, barvy světla, odolnosti proti nárazům IK, vodě a povětrnostním vlivům IP a dalším. Rádi Vám s tím vším pomůžeme, poradíme nebo celé vyřešíme.