CitySys

Chytrá města a obce

CitySys

Systém CitySys kombinuje řešení inteligentního osvětlení s efektivní a okamžitě použitelnou infrastrukturou inteligentního města IoT. CitySys je otevřený, spolupracující a udržitelný systém postavený na připravenosti řešení založeného na inteligentní samosprávě akceptující referenční IoT architekturu, normy interoperability a společné komponenty. Veřejné osvětlení je jedinečná, vyníkající a nejúčinnější síť na budování infrastruktury každého inteligentního města (=Smart City). V městách není potřeba vytvářet další infrastrukturu.

Interoperabilita - základní předpoklad pro vytvoření efektivních scénářů úspor a zejména funkčnost služeb ve veřejném zájmu. Schopnost propojit zařízení třetích stran s jednoduchými zásuvnými moduly postavenými na standardu - opensource.

Hlavní body systému:

1. Inteligentní systém řízení osvětlení je jedním z nejkomplexnějších dostupných systémů na světě.

2. CitySys umožňuje interdisciplinární propojení světelných funkcí s ostaními službami Smart City - nakládání s odpady, parkování, přeprava, doprava, nabíjení EV.

3. Svítidlo vybavené komponenty IoT vytváří inteligentní systém. Osvětlení LED svítidly umožňuje jednoduché a komplexní ovládání systému veřejného osvěltení.

4. Zvýšením účinnosti světelných zdrojů veřejného osvětlení a dynamickým řízením je možno dosáhnout úspory enrgie až 80%.

5. Systém podporující řízení interoperability s umělou inteligencí jako hlavní otázkou inteligentních měst.

6. Tato síť je napájena 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a všechny ostatní zařízení, které potřebujete, můžete připojit k světelnému bodu a jste pod napětím 24/7 - senzory, kamery, ...

7. Vytvořili jsme automatickou městskou infrastrukturu prostřednictvím komunikace svítidel a pomocí tohoto vytvořeného komunikačního systému můžeme začít odesílat údaje.

8. Už bylo vyměněno mnoho LED svítidel a my můžeme umístit zařízení IoT před svítidlo a tím vytvořit inteligentní městskou infrastrukturu.

9. Systém nabízí mnoho jedinečných scénářů na jeden bod, na skupinu osvětlovacích bodů, na jeden elektrický rozvaděč, atd. - podpora úspory energie, biodynamická podpora,...

10. Aplikace AR pro organizaci služeb

 

 

Do systému CitySys můžeme zařadit velké množství inteligentních prvků, jako například SmartPubliPole, SmartCityPole, SmartBusShelter, SmartEBikePole, SmartModularPole, SmartRailwayPole, Kiosk a další

SmartPublicPole (SPP) je moderní digitální řešení, která vám pomůže:

- připojit nabíjecí jednotku EV k systému

- začlenění bezpečnostních prvků (tlačítko SOS, kamery)

- senzorové jednotky na monitorování prostředí

- elektronické informační panely, reklamní panely

- 5G routry

- a další

 

Hlavní výhody SPP:

- v městách není potřeba vytvářet další infastrukturu

- nabíjecí modul a další senzory, zařízení se instalují velmi snadno

- schopnost připojit zařízení třetích stran

Panel CityDashboard (Digital Twin of City) umožňuje shromažďování a vizualizaci z různých systému (detekce strojů, detekce požárů, detekce hluku, monitorování výrobních toků, bezpečnost, nakládání s odpady, hospodaření s el. energií, řízení osvětlení) na jednom místě.

Vše na jednom místě je základním předpokladem a důvodem existence panelu CityDashboard. V současnosti města používají různá IoT zařízení, které neposkytují komplexní a jednotný přehled, kterým chybí analytický modul a interaktivita. Mnohá města zavedla různé digitální body (senzory, kamery, radary,...) bez toho, aby poznali plný potenciál funčknosti. CityDashboard by mělo být jasné a uživatelsky přívětivé prostředí, ve kterém bude oprávněný orgán schopen provádět řadu operací (monitorování, kontrola, atd.)

Stačí kliknout na odkaz a shlédnout krátké prezentace:

Část I. - https://youtu.be/0MyVu6qT3yM .................Úvod do inteligentního ovládání osvětlení

Část II. - https://youtu.be/1e4pIUUWRK0 ............... Inteligentní ovládání osvětlení - CityDashboard

Část III. - https://youtu.be/LBk8pyyTOwQ ...............Inteligentní ovládání osvětlení - profily elektrické rozvodné skříně

Část IV. - https://youtu.be/AJyP5c1dcLo ................. Inteligentní ovládání osvětlení - profily svítidel

Část V. - https://youtu.be/L5hudkhAGY8 ................. Inteligentní ovládání osvětlení - profily a scénáře


Více informací se dozvíte níže v přiložených dokumentech a na: https://www.oms-is.eu/citysys/